Wasze Forum

To strona specjalnie dla Was drodzy czytelnicy. Możecie więc wpisywać tu wszystko czym chcecie się podzielić, o co chcecie zapytać, przed czym (lub kim) przestrzec, co polecić i co ogłosić w szeroko pojętym temacie wolontariatu.

Chciałbym żeby powstało tu coś w rodzaju żywego forum wymiany informacji, doświadczeń, pomysłów, propozycji i wszystkiego czym chcielibyście się dzielić z innymi wolontariuszami i nie tylko. Dla większej przejrzystości, z czasem powstaną działy tematyczne tego forum. Zapraszam!

71 responses to “Wasze Forum

 1. Witam wszystkich 🙂

  Inicjatywa Wolna Białoruś poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy podczas 9 edycji koncertu „Solidarni z Białorusią”, który odbędzie się 2 października w centrum Warszawy.

  Do zadań wolontariuszy należeć będzie:
  – Obsługa koncertu i wydarzeń towarzyszących – wystaw, pokazów filmowych, dyskusji;
  – Opieka nad gośćmi i artystami;
  – Przygotowanie oprawy koncertu;
  – Pomoc w promocji i dystrybucji materiałów informacyjnych;

  Z naszej strony oferujemy:
  – zaświadczenie o odbyciu wolontariatu;
  – doświadczenie pracy przy wielkim wydarzeniu;
  – dobre towarzystwo;

  Jeśli uczysz się – w gimnazjum, liceum lub studiujesz albo po prostu masz trochę czasu, który chcesz dobrze wykorzystać, a tym samym pomóc w realizacji ważnego przedsięwzięcia, posłuchać dobrej muzyki i poznać znakomitych ludzi – Napisz do nas!

  Zgłoszenia, prosimy przesyłać na maila: k.cabaj@wolnabialorus.pl

  Napisz nam krótko jak się nazywasz, czym się zajmujesz, podaj swój numer telefonu, szkołę (jeżeli uczęszczasz) oraz wiek.

  Zgłoszenia są przyjmowane na bieżąco.

  Spotkanie organizacyjne planujemy w piątek 11 września o godzinie 16.

  W przypadku pytań czy wątpliwości pisz na maila k.cabaj@wolnabialorus.pl lub 508 730 568 (Katarzyna Cabaj)

  Więcej informacji o nas i koncertach „Solidarni z Białorusią 2015” na stronie http://wolnabialorus.pl/

 2. Przyłączcie się do akcji zbierania funduszy na odbudowę domu Pawła Kobielusa po pożarze w Ekoosadzie Bardo. Paweł jest rolnikiem i ogrodnikiem ekologicznym, propagatorem zdrowego stylu życia, członkiem WWOOF. Wielokrotnie byłam w jego gospodarstwie jako wolontariuszka i serdecznie polecam 🙂
  Projekt ruszył 27 października na stronie PolakPotrafi.pl i polega na tzw. finansowaniu społecznościowym (crowdfunding) – osoby chcące go wesprzeć dokonują wpłat, za co otrzymują nagrody. Akcja zakończy się sukcesem jeśli w ciągu 45 dni uda się zebrać określoną wcześniej kwotę pieniędzy, dlatego jej powodzenie zależy od zaangażowania jak największej ilości osób. Szczegóły tutaj: http://polakpotrafi.pl/projekt/ekoosada
   

 3. Poszukuję Liderów/Edukatorów Regionalnych dla Stowarzyszenia ochrony przyrody Ptaki Polskie, skupiającego się głównie na ochronie dzikich gatunków ptaków i ich siedlisk.
  Jeśli ktoś z Was ma duszę społecznika, kocha Przyrodę i chcieliby swoją pasją do niej zarażać innych to mam dla Was wyjątkową okazję.

  Wraz z rozwojem Kampanii Bądź na pTAK! poszukujemy osób, które chciałyby zostać naszymi Liderami i Edukatorami Regionalnymi.

  Zainteresowani? Zapraszamy!

  Szczegóły tutaj: http://www.jestemnaptak.pl/szkola-liderow-i-edukatorow-przy/zostan-naszym-liderem-i-edukatorem-regionalnym

 4. Witam!
  Pilnie potrzebna pomoc wolontariuszy w powstającej ekoosadzie Bardo w Kotlinie Kłodzkiej!!! 18.08 spłonął tam pierwszy powstający dom, stało się to podczas trwania warsztatów budowania ścian ze słomy i tynkowania gliną. Aktualnie trwają prace zabezpieczania i remontu ocalałej z pożaru piwnicy, potrzeba ludzi do pomocy, Zapewnione wegetariańskie wyżywienie, noclegi pod namiotem.
  Właściciel spalonego domu, Paweł, ogrodnik i rolnik ekologiczny, twórca gospodarstwa ekologicznego Brzozowy Gaj w Wieprzu koło Andrychowa, praktyk i popularyzator ekologicznego stylu życia zainwestował w ten projekt ogromne pieniądze, pochodzące m.in. ze stopniowej sprzedaży ziemi z rodzinnego gospodarstwa. Odważnie realizował nowatorski pomysł stworzenia jednej z pierwszych w Polsce ekoosad, w założeniu miejsca dla ludzi zainteresowanych życiem w zgodzie z naturą, opartym na zasadzie samowystarczalności, współpracy i wzajemnej pomocy. Pożar spowodował, że stracił dorobek wielu lat uczciwej, szlachetnej pracy i w tej chwili nie ma środków na odbudowę domu. Pilnie potrzebuje pomocy finansowej i rzeczowej.
  Link na wydarzenie Facebook’owe https://www.facebook.com/pages/Ekoosada-Bardo-odbudowa-po-po%C5%BCarze/692679430800092
  Link na forum ekoosada.pl http://ekoosada.pl/ekowioska/misc.php?page=spalonydom
  Link do strony projektu Bardo http://ekoosada.pl/ekowioska/ekologiczne-ekowioska-ekoosada-bardo-w-kotlinie-klodzkiej-prezentacja-id112
  Jutro będzie na ten temat audycja w Niezależnej TV o godz. 21.30.
  Kontakt do Pawła dla osób zainteresowanych pomocą: tel. 502 523 692

 5. Witam!
  Chciałabym wyjechać na wolontariat zagraniczny, ale problem jest mój wiek. A mianowicie mam 16 lat i nigdzie nie mogę znaleźć organizacji, z której mogłabym skorzystać. Jeśli macie jakieś fundacje, lub coś tego typu to proszę o kontakt.
  Oto mój e-mail;
  jowskama@o2.pl

 6. Organizuj z nami VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

  Wolontariuszu! Zgłoś się do zespołu OFIP!

  Już 8-15 września w Warszawie odbędzie się VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które jest wyjątkowym świętem całego III sektora. W tym czasie Warszawa staje się stolicą NGO, a Krakowskie Przedmieście zamienia się w tętniące życiem miasteczko pozarządowe. Dzięki OFIP-owi organizacje mogą w ciekawy sposób przedstawić swoje działania, a także zachęcić obywateli do aktywnego włączania się w życie społeczne.

  W ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędą się następujące wydarzenia:

  1. Tydzień Obywatelski (8-14 września) – to działania animacyjne wspomagające mieszkańców Warszawy w poruszaniu się po mapie i strukturze organizacji pozarządowych, prezentujące w sposób partycypacyjny i angażujący bieżące pola działalności organizacji.

  2. Piknik Inicjatyw Pozarządowych (14 września) – odbywający się na Krakowskim Przedmieściu, w którego programie przewidziano wiele atrakcji m.in. pokazy, warsztaty, happeningi, działania sportowe, wystawy, gry obywatelskie, zabawy dla dzieci.

  3. Forum Inicjatyw Pozarządowych (14-15 września) – będą to panele i dyskusje dotyczące obecnego dorobku III sektora, jego przyszłości oraz wyzwań, które przed nim stoją.

  Oczywiście takie wydarzenie nie będzie mogło funkcjonować bez Twojej pomocy! Jeśli masz chęć i zapał, możesz przeżyć rozwijająca przygodę oraz poznać wielu ciekawych ludzi, a także zapoznać się z działaniami organizacji pozarządowych!

  Do zadań wolontariusza należeć będą m.in.:

  • obsługa biura Forum,
  • kolportaż materiałów promocyjnych,
  • pomoc przy organizacji Pikniku i Tygodnia Obywatelskiego,
  • kontakt z organizacjami pozarządowymi współtworzącymi VII OFIP,
  • redagowanie informacji i relacji dotyczących spotkań podczas Forum.

  Naszym wolontariuszom oferujemy:

  • umowę wolontariacką
  • zaliczenie praktyk akademickich,
  • referencje,
  • szkolenia i warsztaty,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z III sektorem,
  • szansę poznania organizacji ogólnopolskiej imprezy „od kuchni”,
  • bezcenne doświadczenie w pracy przy organizacji i obsłudze dużego wydarzenia,
  • pracę z młodymi ludźmi, którzy tak jak Ty posiadają zapał i energię.

  Wymagania:

  • ukończone 18 lat,
  • dyspozycyjność,
  • zaangażowanie.

  Czas trwania wolontariatu: 3 tygodnie

  Jeśli jesteś zainteresowana/ny pracą przy organizacji OFIP, wyślij wiadomość na adres: bartosz.krajewski@ofip.eu.

  Więcej informacji na temat VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych: http://www.ofip.eu

 7. Witam , mam 18 lat i chcę zaangażować się w długoterminowy wolontariat zaagraniczny. Jeśli są jakieś osoby chętne na programy związane z ochroną środowiska proszę o kontakt : gabriela095@wp.pl . Byłby to mój pierwszy wyjazd i rażniej byłoby wyjechać z towarzyszem/ką z Polski. Jestem otwarta na wszelkie propozycje.

 8. Drodzy Wolontariusze!

  Zapraszam do udziału w badaniu motywacji do działalności wolontaryjnej, które prowadzę na potrzeby pracy magisterskiej. Poza tym z działaniem na rzecz wolontariuszy wiążę swoją przyszłość – szalenie interesuje mnie dlaczego pomagasz.

  Jeśli jesteś, lub byłeś/aś wolontariuszem/ką w jakiejś organizacji lub nieformalnie pomagasz komuś spoza rodziny i kręgu przyjaciół zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety:

  https://docs.google.com/forms/d/19OJEbXLTX5TzL08lMb2Xm0Jb6HnKIid7PO2BnAjs2A4/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

  jeśli link nie działa wystarczy skopiować adres do okna przeglądarki.
  Ankieta jest anonimowa.
  Jeśli interesują Cię wyniki mojego badania napisz w komentarzu swojego maila – odezwę się po zakończonym badaniu.

 9. Global Citizen jest to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą.
  Global Citizen jest realizowany za pomocą projektów Culture, Management i World Issue.
  Osoby biorące udział w wolontariacie za granica działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko. Program może być realizowany w międzynarodowym otoczeniu w instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów.
  Dowiedź się więcej i aplikuj na http://globalcitizen.pl lub pisz do mnie! sandraszymus.aiesec@gmail.com

 10. Witam,
  poszukuję informacji na temat możliwości ”świadczenia” wolontariatu rodzinnie – czyli wyjazd z dziećmi. Słyszałam coś o rodzinnych workcamps.?

  Pozdrawiam,
  Iza

 11. Witam wszystkich, mam ogromną prośbę do osób, które chcą pomagać. Od 4 lat poruszam się na wózku, przed wypadkiem uprawiałem sport, mój wypadek uniemożliwił mi aktywność fizyczną. Moim marzeniem jest powrót do sportu, zbieram środki na zakup roweru dla osób niepełnosprawnych typu handbike. Wszystkim którzy chcieliby mi pomóc zapraszam na moją stronę, gdzie można znaleźć więcej szczegółów.
  https://www.facebook.com/pages/Przeka%C5%BC-1-podatku/584935021584430

 12. Witam,
  mam w planach wyjazd na wolontariat do Korei Południowej z programem WWOOF Korea i zastanawiałam się czy ktoś może był już w Korei jako wolontariusz i ma jakieś cenne porady co do wyboru hostów itp. Lub może ktoś też się tam wybiera w niedalekiej przyszłości? 🙂

  • Witam, ja chcę się wybrać do Korei Południowej w przyszłym roku, ponieważ w tym już nie dam rady, ponieważ muszę zebrać fundusze na podróż. Lecę jako turystka nie wolontariusz, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad taką formą również 🙂 Kiedy i na jakś formę wolontariatu się wybierasz?

 13. Hej,
  chciałabym pojechać na roczny lub półroczny wolontariat do Indii lub Nepalu. Chcę wziąć dziekankę więc będę miała czas od połowy lipca 2014 do października 2015. Jeżeli jest ktoś zainteresowany wspólnym wyjazdem proszę o kontakt: zarzecka.alicja@gmail.com
  Pozdrawiam!

 14. Witam,
  Od jakiegos czasu przegladam oferty wolontariatu na stronach typu:/idealist.org itp.
  mam wolne pierwsze dwa tygodnie stycznia i postanowilem, ze chcialbym sprobowac swoich sil w pomocy innym. jednakze wszystko co do tej pory udalo mi sie znalezc polega na oplaconym pobycie ok 200 dolarow tygodniwo itp. nie mam nic przeciwko pomocy finansowej, ale nie do konca wyobrazalem sobie wolontariat w ten sposob. w moim mniemaniu wolontariat polega na pomocy nie tylko finansowej, spanie w wygodnym lozeczku plus trzy posilki dziennie za 200 tygodnoiwo. jesli ktos ma doswiadczenie wolontariatu poza organizacyjnego itp i chcialby mi w tej kwestii jakos pomoc to bardzo prosze o kontakt.
  dodam jeszcze, ze pracuje jako kucharz w Irlandii.
  interesuje mnie pomoc w krajach Afryki, Indiach, Nepalu itp.
  z gory dziekuje za wszelkie informacje:
  moj email :
  tomala44@wp.pl

 15. Witam! Chciałabym napisać o moim doświadczeniu wolontariatu w L”arche we Francji Saint Remy Les Chevreuse). Wolontariat polega na mieszkaniu i pracy z osobami niepełnosprawnymi. Jest to bardzo znana i duża organizacja, której przyświecają świetne idee. Jednak rzeczywistość może rozczarować. W L;arche w której mieszkałam, dużo mówiono o życiu we wspólnocie w rzeczywistości wolontariusze wykorzystywani byli do tego stopnia w pracy, że nazywaliśmy to les clavage ( niewolnictwo). Przełożona domku tylko wydawała polecenia i jak żandarm sprawdzała czy pracujemy. źle traktowała podopiecznych a kiedy to zgłosiliśmy, to zgadnijcie po czyjej stronie stanęli Francuzi ? Wyjechałam wcześniej ponieważ zaczęłam chorować. Znajomi Francuzi opowiadali, że już od lat wolontariusze wyjeżdżają w złym stanie fizyczny i psychicznym, z powodu zbyt dużego obciążenia obowiązkami. Podobne historie słyszałam od wolontariuszy z innych L’arche we Francji. Zdecydowanie nie polecam.

 16. Witam,
  zastanawiam się nad wyjazdem do kraju anglojęzycznego. Bardzo chciałabym nauczyć się języka. Nie nakreślam konkretnego kierunku działania ani kraju. Mam 24 lata, języka nie znam w ogóle, może podstawy podstaw… czy wobec tego mam szanse na taki wyjazd? Czy każda organizacja goszcząca oferuje naukę języka (mam namyśli celowo przygotowane zajęcia)? Co byście mi polecili? A może jest możliwość nauki języka niemieckiego i angielskiego jednocześnie, np. w Niemczech? W ogóle byłoby super!!! 🙂 Pozdrawiam

  • Cześć Kasiu,
   Masz możliwość wyjazdu na wolontariat z AIESEC, mają oni teraz program Global Citizen. Można jechać ponoć prawie do każdego kraju na świecie i się uczyć języka. Jeśli chodzi o Niemcy to też widziałam że mają tam skierowane oferty. Wejdź na stronę globalcitizen.pl tak jest mnóstwo informacji na ten temat. Moja koleżanka była od nich w Japonii na praktyce, ale język wtedy trzeba znać lepiej niż podstawy. Jak byś tym była też zainteresowana wygoogluj Global Talents.
   Mam nadzieję że pomogłam. 🙂

 17. Witam.
  Jestem tegorocznym maturzystą i chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o perspektywach wolontariatu w Afryce lub Azji południowej. Najbardziej interesowałaby mnie praca w szkołach/domach dziecka/sierocińcach, 3-6 miesięcy. Jeżeli czyta to ktoś z takimi doświadczeniami/wiedzą bardzo proszę o kontakt. Nie interesują mnie żadne akcje o charakterze misyjnej prowadzone przez zakony, nie jestem katolikiem. Ponadto nie mam zbyt wypchanego portfela. O ile byłbym w stanie zaoszczędzić na samolot, szczepienia i wizę, to chciałbym mieć zagwarantowany nocleg i wegetariańskie wyżywienie.

  Najważniejsze z moich pytań to:
  1. Gdzie najlepiej szukać ofert, do jakich organizacji powinienem pukać?
  2. Na co uważać przy wyborze oferty, po czym rozpoznać jakieś haczyki, przekręty (niestety czytałem, że zdarzają się w tej branży)?
  3. Czy jako obywatel Polski mogę szukać ofert i pomocy w organizacjach austriackich (wyjeżdżam wkrótce do Wiednia)?

  Jeśli kogoś ciekawi moja motywacja to mogę śmiało powiedzieć, że dostałem od życia bardzo wiele i chciałbym coś od siebie komuś dać. Nie wybieram się póki co na studia, więc mam sporo czasu, który mógłbym poświęcić w taki właśnie sposób.

  A zatem jeżeli ktokolwiek z was może podzielić się doświadczeniem, wiedzą, radą proszę pisać na kamilpiechaczyk@gmail.com

 18. Panie Mirku,
  jestem zainteresowana wolontariatem indywidualnym. Jednym z powodów jest konieczność ćwiczenia j. angielskiego, którego od niedawna uczę się, a jest to możliwe tylko w praktyce. Nie stać mnie na drogie kursy w krajach ang.-języcznych, więc próbuję takie konwersacje sfinansować swoją pracą. Oprócz tego znam j. niem. i trochę j. wł.
  Jestem z zawodu architektką w wieku 60 lat o świadomości i przekonaniach EKO zarówno w uprawianiu zawodu, działalności lokalnej jak i w życiu codziennym. Jestem odpowiednią osobą na wyjazdy do gospodarstw ekologicznych uprawiających agroturystykę, ponieważ potrafię tym się zajmować ( praktyka z dawnych lat) lub w miejsca związane z wykorzystaniem mojego zawodu.
  Proszę o opinię, czy to jest wersja do zrealizowania w realu?, bo na razie mam dostęp do dżungli info w necie i nie wiem , czy wydawać na wpisowe i do których portali w moim przypadku. Pytam Pana jako podobno byłego uczestnika wolontariatu i jedyną osobę kompetentną
  do kontaktu z realu.
  Będę wdzięczna za odpowiedź na mój adres mailowy.
  slowik.krystyna@gmail.com

  Krystyna.

  • Witaj Krysiu!
   Przepraszam za pozna odpowiedz.
   Podsumowując: Szukasz wolontariatu zagranicznego, glownie w celu praktyki angielskiego i preferujesz gospodarstwa eko, agroturystyczne?
   W tym przypadku najlepszy bedzie WWOOF czyli miedzynarodowa organizacja zrzeszajaca rolnikow ekologicznych i wolontariuszy. Ta organizacja ma swoje narodowe oddzialy w wiekszosci krajow europejskich ale Ciebie najbardziej interesowalby chyba WWOOF UK http://www.wwoof.org.uk/join_wwoof czyli Wyspy Brytyjskie? Czlonkostwo kosztuje tam 20 funtow za rok.
   Choc szczerze mowiac nie jest to nawet konieczne bo sa w Polskim WWOOF http://wwoofpoland.wall.fm/index ekogospodarstwa prowadzone przez ludzi z zagranicy, z ktorymi mozesz sie porozumiewac po angielsku, wyjdzie taniej i blizej 😉 , zwlaszcza, ze czlonkostwo w WWOOF Polska jest wciaz darmowe. Przykladowe gospodarstwa: http://wwoofpoland.wall.fm/KCg , http://wwoofpoland.wall.fm/BWg , http://wwoofpoland.wall.fm/SKg , http://wwoofpoland.wall.fm/KPg
   To tylko pare przykladow, jesli poszukasz w ich wykazie gospodarstw znajdziesz pewnie wiecej. A tu strona WWOOF na Facebooku gdzie mozna poznac innych wolontariuszy i ich doswiadczenia oraz zadawac pytania: http://www.facebook.com/WWOOF
   Inne opcje to HelpX http://www.helpx.net/index.asp gdzie znajdziesz duza liste roznych miejsc dla eko wolontariuszy w Anglii: http://www.helpx.net/hostlist.asp?host_region=301&host_category=1&network=3&order=&pic=&vid=&rev=&new=
   Czlonkostwo kosztuje 20 euro na 2 lata i jest na caly swiat.
   Inna podobna organizacja to http://www.workaway.info/
   Wszystkie te organizacje sa sprawdzone i godne zaufania od lat wiec od Ciebie zalezy, ktora wybierzesz, choc ja najbardziej polecalbym chyba WWOOF.
   Pozdrawiam i zycze powodzenia!

   • Dzikuj bardzo za gar pena informacji, bd je sprawdza, pozdrawiam serdecznie Krystyna.

   • na woof poland ruch jest znikomy i nic sie tam nie dzieje,trudno doczekac odpowiedzi od kogokolwiek, duzy ruch i dobrze prowadzona strona to workaway info, nawiazałem tam wiele kontaktow, a na woof poland w przeciągu 5 lat tylko jeden odzew . nie wiem jak z opłatami, poniewaz wystepuje na tych stronach jako host , a to jest bezpłatne .

   • niestety masz racje, wwoof Poland nie dziala juz od dluzszego czasu, na facebooku tez nie. Zalozyl to i zajmowal sie tym Michal Nowak ale widocznie juz nie moze tego robic dalej. Szkoda bo to troche wstyd zeby tak duzy kraj jak Polska nie mial swojego oddzialu WWOOF ale coz chyba musimy czekac na ludzi, ktorzy znowu zechca sie tym zajac… Kiedys ja chcialem to robic ale glowne biuro WWOOF nie bylo zbyt chetne do pomocy wiec moze to tez jedna z przyczyn. Jesli masz gospodarstwo ekoagroturystyczne to mozesz sie zarejestrowac w ECEAT Poland http://www.eceat.pl/index.php, moze daloby sie ich namowic zeby zamieszczali tez informacje o przyjmowaniu wolontariuszy na gospodarstwach.

 19. Cześć wszystkim szukam osoby która wyjeżdża na misje jest wolontariuszem za granicą.
  Potrzebuje jego nazwiska i imienia i kilko słów o sobie bardzo prosze o pomoc 🙂

 20. Witam,

  mam pytanie natury technicznej, związane z WWOOF’em:

  zarejestrowałam się w WWOOF UK, dostałam ID, teraz chciałabym zapłacić składkę. Tylko, że nie mam karty kredytowej, a więc odpada płatność kartą albo przez PayPal.

  Przez polski bank czekiem nie można bo to się dla nich (tzn. dla WWOOF) łączy z kosztami, przekazem pocztowym niby można (tak jest napisane na stronie WWOOF) ale …jednak nie można, bo poczta polska nie ma umowy z UK i nie można przesłać opłaty w funtach. Na stronie proponują jeszcze wysłanie gotówki w kopercie, ale ze względu na ryzyko kradzieży raczej mi się nie uśmiecha ta opcja. Jedyna opcja jaką teraz widzę to założyć konto w brytyjskim banku i zapłacić z tego konta.

  Moje pytanie brzmi: czy znasz kogoś kto był na WWOOFie na Wyspach i jak udało się mu/jej zapłacić? 😉 Z góry dziękuję za pomoc. 🙂

  • Witam!
   Ze stronki WWOOF UK:

   Payment options

   You can either pay now online or later by post. If you pay now, your membership can be processed immediately. If you pay later by post, we will wait until your payment has been received before processing your membership.

   Pay using a credit card, debit card, or PayPal

   Pay in Pounds Sterling (GBP) with a cheque, postal order or cash. We cannot accept ANY foreign currency or cheques.
   Mozesz wiec zaplacic karta debetowa jak nie masz kredytowej lub zalozyc konto na pay palu. Nie musi to byc Twoja karta; mozesz poprosic kogos z rodziny zeby zaplacil swoja karta. Mozesz przeslac tez kupione w kantorze funty listem wartosciowym, czyli z ubezpieczona zawartoscia na pewna kwote, ktora Ci poczta zwraca jesli list zaginie.
   Mam nadzieje ze uda Ci sie jakos zaplacic bo glupio by bylo gdybys przez taki detal miala stracic mozliwosc wyjazdu.
   odpowiadajac na pytanie: nie znam nikogo z Polski kto ostatnio placil za czlonkostwo w UK.
   Moze sprobuj zapytac na forum WWOOF.
   http://www.facebook.com/WWOOF
   albo moze znajdziesz cos tu:
   http://www.wwoof.org/wwindynews/classifieds.asp
   Sa tez inne propozycje podobne do WWOOF:
   http://www.workaway.info/hostlist.html?ct=europe&country=GB&region=&c=31&search=
   http://www.helpx.net/hostlist.asp?host_region=301&network=3
   Powodzenia! 🙂

 21. Hej
  Jestem zainteresowana wolontariatem zagranicznym, bardzo mnie pociagają ekowioski, miejsca, gdzie grupa ludzi żyje w całkowicie alternatywny
  sposób – ekologiczne ogrodnictwo, technologia, zasady życia we wspólnocie, rozwój duchowy (bez sekciarstwa). Jestem wegetarianką, ćwiczę jogę, idealny byłby jakiś ośrodek związany z jogą Iyengara. Może ktoś mógłby polecić miejsce w tym stylu. Kraj obojętny, porozumiewam się jako tako po
  angielsku.

 22. Tu masz np: wykaz i opis miejsc WWOOF z Belgii ze strony WWOOF Independents. Jak widac jest on dostepny bez zadnych oplat, tak wiec jeszcze przed zaplacaniem skladki masz pojecie co jest w ofercie z danego kraju: http://www.wwoofindependents.org/DesktopModules/phdcc.CodeModule/JCpreviewHosts.aspx?action=previewHosts&cy=BELGIUM
  Co ciekawe sa tam podane adresy ich stron internetowych wiec na upartego jak musisz bardzo oszczedzac mozesz sie z nimi skontaktowac bezposrednio.

 23. Witam.
  Nie pojmuję pewnej sprawy, odnośnie wwoof : opłaciłem składkę „woof spain” i mam dostęp do danych adresowych eko farm w Hiszpanii. OK.
  Pytanie : aby dostać te same dane , lecz innego kraju np. Grecji muszę teraz opłacić składkę ” wwoof grece ” ?
  Przecież samo szukanie kontaktu z farmami pochłania niezłą sumkę a i tak nie daje przecież żadnej gwarancji. Powinno być tak, moim zdaniem, że składkę opłacamy, jeśli już dogadaliśmy się z gospodarzem farmy i wiemy, że tam jedziemy, ponieważ wiąże się to z ubezpieczeniem w danym kraju i pewnie innymi sprawami formalnymi.
  Pozdrawiam.

  • hej!
   Tak, skladka 20 euro w hiszpanskim WWOOF uprawnia cie do wolontariatu jako wwoofer tylko w Hiszpanii i tylko przez rok. Warunki znajdziesz tutaj: http://ruralvolunteers.org/WHOSTS/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=58
   Wez jednak pod uwage, ze adresy na farmy sie nie zmieniaja i mozesz kontaktowac sie z nimi, zeby zaaranzowac wizyte niekoniecznie w ramach WWOOF ale jako „niezalezny” wolontariusz, o ile bedzie to pasowac gospodarzom. Szukanie farm i kontakt wcale nie musza duzo kosztowac jesli uzyjesz emaili.
   Jesli dogadasz sie z gospodarzem na konkretny termin to masz gwarancje, ze bedzie dla ciebie miejsce w tym okresie bo taka jest umowa gospodarza z WWOOF. Jesli adresy bylyby dostepne bez skladki to znajac ludzi, wielu by jej nie placilo.
   Koszty na pewno sa ale lacza sie juz z samym wyjazdem: dojazd, ubezpieczenie itp. Na to trzeba miec kase. Niektorzy gospodarze moga placic kieszonkowe „pocket money” co w Hiszpanii jest rzadkie ale np. w Danii jest norma i moze ci pokryc koszty podrozy, czasem z nawiazka.
   Kazdy kraj ma wlasne przepisy swojego oddzialu WWOOF i trzeba je poznac.
   Jesli chcesz odwiedzic wiecej krajow mozesz wykupic skladke w WWOOF Independents, ktory zrzesza kraje nie majace wlasnego oddzialu i daje ci prawo wolontariatu w tych krajach jako wwoofer. http://www.wwoofindependents.org/ Obecnie sa to:

   BELGIUM [27]
   CAMBODIA [2]
   CROATIA [7]
   EGYPT [1]
   FIJI [1]
   FINLAND [23]
   FRENCH POLYNESIA [1]
   GABON [1]
   GEORGIA [1]
   ICELAND [3]
   INDONESIA [7]
   JORDAN [4]
   KENYA [48]
   LATVIA [1]
   LUXEMBOURG [1]
   MACEDONIA [1]
   MADAGASCAR [1]
   MALAWI [1]
   MALAYSIA [11]
   MALI [2]
   MONGOLIA [1]
   MONTENEGRO [1]
   MOROCCO [12]
   MOZAMBIQUE [1]
   NETHERLANDS [21]
   NORWAY [60]
   PAKISTAN [1]
   PALESTINE [1]
   RUSSIA [3]
   SENEGAL [2]
   SLOVENIA [10]
   SOUTH AFRICA [33]
   TANZANIA [6]
   THAILAND [15]
   TONGA [3]
   UKRAINE [1]
   UNITED ARAB EMIRATES [1]
   ZAMBIA [2]
   Koszt 15 funtow GB za rok.
   Polecam tez przeczytac ABC Wolontariusza WWOOF: https://wolontariat.wordpress.com/ciekawe-z-neta/abc-wolontariusza-wwoof/

   Pozdrawiam!

 24. Witam serdecznie,

  Pilnie poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam w realizacji kampanii na terenie Krakowa i Warszawy.

  Celem kampanii jest wywarcie wpływu na polski rząd i parlament, w kwestii ratyfikacji Traktatu Ottawskiego – międzynarodowej konwencji, mającej na celu wyeliminowanie użycia min przeciwpiechotnych jako środka walki zbrojnej. Konwencja została ratyfikowana przez 156 krajów na świecie. Polska, jako jedyny kraj w UE, nie ratyfikowała jeszcze traktatu!

  Kilka szkół na terenie Warszawy i Krakowa, organizacje młodzieżowe i studenckie wezmą udział i poprowadzą warsztaty na temat min przeciwpiechotnych a także akcje pisania listów „od serca” do polskich polityków, zwłaszcza tych, którzy zwyciężyli najnowsze wybory parlamentarne. Przedstawiciele młodzieży przyjadą 28 listopada do Warszawy, by wręczyć zebrane listy parlamentarzystom. Część listów zostanie wręczona osobiście, podczas gali z udziałem polityków, ekspertów i aktywistów, a część listów trafi do skrzynek pocztowych parlamentarzystów w budynku sejmu.

  Czas trwania kampanii: listopad 2011

  Poszukujemy wolontariuszy na terenie Warszawy i Krakowa. Chcesz zostać wolontariuszem projektu? Napisz do nas: rfp.eiyn@googlemail.com Wolontariuszom zapewniamy umowy wolontariackie, oraz ciekawe doświadczenie (praca z młodzieżą, rzecznictwo u polskiego rządu, akcja w parlamencie, praca w ramach międzynarodowych organizacji)
  Organizator projektu: Religions for Peace, European Interfaith Youth Network. Partnerzy: Polski Czerwony Krzyż, Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Klub Inteligencji Katolickiej.

  Projekt finansowany jest dzięki grantowi fundacji International Campaign to Ban Landmines Cluster Munition Coalition (ICBL-CMC): “ICBL-CMC Local Campaign Support Project. Wsparcie upowszechniania i wdrażania międzynarodowych traktatów o zakazie min przeciwpiechotnych i broni kasetowej „, oraz funduszom Religions for Peace.
  Więcej o projekcie: http://bez-min.pl

 25. Witam serdecznie!
  Dziękuję za taką stronę jak ta 🙂

  Piszę do Was wszystkich z prośbą 🙂 Za pewne część z Was słyszała o akcji „Zakretki.info- Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, która zajmuje się zbiórką plastikowych zakrętek na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Akcja działa pod patronatem Uniwerystetu Rolniczego w Krakowie i jest prowadzona przez studentów tejże uczelni. Od kilku miesięcy progam Zakretki.info prowadzi również dział Tusze i Tonery
  Owy dział (którym się zajmuję) promuje akcję zbiórki zużytych tuszy i tonerów na cele charytatywno-ekologiczne. Poprzez zbiórkę zużytych tuszy i tonerów (w zależności czy są to pojemniki po oryginalnych lub nieoryginalnych) firma recyklingowa wpłaca określoną sumę pieniędzy na konto niepełnosprawnego dziecka.
  Ponieważ ta świadomość dla wielu jest jeszcze mało znana i słabo rozpowszechniona piszę do Was o wparcie! Jeżeli macie pomysły jak nakłonić i zachęcić ludzi do takiej formy pomocy drugiemu człowieku lub chcecie zostać naszym wolontariuszem napiszcie do mnie wiola@zakretki.info lub renata@zakretki.info

  Możecie nas również zaleźć na facebook`u – SERDECZNIE ZAPRASZAM 🙂
  http://www.tuszeitonery.info

 26. witam 🙂 ja byłabym zainteresowana wolontariatem w Hiszpanii w przyszłe wakacje na okres 1-2 miesięcy, wiem, że to może zbyt wcześnie na poszukiwania, ale czy ktoś mógłby polecić mi jakaś stronę internetową/ fundacje, dzięki której mogłabym dowiedzieć się więcej? pozdrawiam

 27. Witam, od jakiegos czasu szukam wolontariatu. Chcialabym wyjechac na okres zimowy, bez wzgledu na kraj i prace. Probem w tym ze teraz jestem w Anglii, mam 22 lata, chcialabym wyjechac z moim chlopakiem, on jest anglikiem i ma 28 lat. W angli pojecie daromwego wolontariatu nie istnieje, Wyjezdzajac tutaj na projektu musisz zaplacic od 400£-2000£ !!!
  Czy ma ktos moze jakies informacje na temat wolontariatu, ktory by do nas pasowal?

  • Hej!
   Kiedy zetknalem sie z niektorymi angielskimi organizacjami dla wolontariuszy, zwlaszcza z tymi, ktore organizuja wyjazdy zagraniczne zaszokowalo mnie jak wiele z nich jest nastawionych wrecz komercyjnie bo biora niezla kase za udzial w takim projekcie. Nalezy jednak podkreslic, ze dotyczy to glownie miejsc egzotycznych w Afryce, Azji, Ameryce Pld itp. gdzie sama podroz jest juz droga.
   Mimo tego, jest jednak wiele opcji tanich projektow zagranicznych niekoniecznie organizowanych przez organizacje angielskie.
   Trzeba tez powiedziec, ze jesli sie chce to mozna znalezc tez sporo angielskich organizacji , ktore oferuja projekty tanie lub wrecz darmowe ale w UK glownie.
   Wracajac do twojego pytania to radzilbym skorzystac z wymienionych w dziale glownym WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms ). czy http://www.helpx.net/index.asp albo ekowioski oraz sprawdzenie innych podanych linkow.
   Pozdrawiam!

 28. Niemcy:
  z polskich organizacji to „Borussia” z Olsztyna może będzie ci mogla pomóc, lub oddział SCI w Polsce czyli Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania.
  z niemieckich to możesz poszukać coś na stronach Stiftung EVZ, bauorden, albo po prostu zajrzyj do publikacji Altruista w Akcji (dostępnej choćby na tym blogu)

 29. Dzięki piękne za pomoc i namiary, wysłałam już kilka maili 🙂
  Widzę, że ukazały się wszystkie moje wcześniejsze nieudane próby wysłania komentarza i zaśmiecają forum… Ja chyba nie mogę tego usunąć :/

 30. Witaj ponownie!
  Mysle, ze to dobry pomysl na poczatek – ten wolontariat na ekofarmie latem.
  Przegladalem liste gospodarstw z WWOOF Polska i moge Ci polecic 2 miejsca, w ktorych bylem i prowadza je fajni ludzie.
  Pierwsze z nich to Osrodek w Kozyczkowie niedaleko Gdanska , ktore prowadzi moj dobry znajomy – Marek. Jest to dobre miejsce dla wegetarian i osob zainteresowanych rozwojem duchowym bo Marek zaprasza nauczycieli z calego swiata, ktorzy prowadza tam kursy i warsztaty na tematy zwiazane z duchowoscia, joga, medytacja zdrowym gotowaniem. Byl tam organizowany tez letni festiwal i warsztaty dla czytelnikow pisma „Wegetarianski Swiat”. Sam zreszta tam kiedys gotowalem dla uczestnikow kilku warsztatow. Fajne miejsce.
  http://wwoofpoland.wall.fm/KWg
  Drugie miejsce to Farma w Grzybowie. Prowadzi je Peter ze Szwajcarii i jego zona Ewa. Robia wlasny ser zolty i pieka chleb. Sa bardzo proekologiczni. Mili ludzie. http://wwoofpoland.wall.fm/GBg
  Jesli interesuja Cie ekologiczne technologie typu: energia sloneczna, energia wiatru, naturalne korzeniowe oczyszczanie sciekow i ekologiczne budownictwo w praktyce to bardzo dobrym miejscem jest http://wwoofpoland.wall.fm/ICg
  Inne fajne miejsca z opisu to http://wwoofpoland.wall.fm/GJg i http://wwoofpoland.wall.fm/KPg. Nie znam ich osobiscie ale beda dobre dla wegetarian sadzac po opisie.
  To na razie tyle na szybko bo musze wychodzic do pracy.
  Reszta potem.
  Pozdrawiam.

  • Hej!
   Nie rejestrowalem sie w tym serwisie wiec nie wiem czy to juz czlonkostwo WWOOF – chyba tak. W kazdym razie w tym momencie WWOOF Polska jest darmowy i jesli masz dostep do adresow to wszystko jest OK. Poza tym mysle ze podczas rejestracji na stronie musialas zaakceptowac jakis regulamin WWOOF i tam chyba byla tez akceptacja warunkow wolontariatu. To raczej wszystko. Mozesz teraz kontaktowac sie z gospodarzami, dogadac szczegoly i jechac 🙂 Byc moze na miejscu gospodarze beda mieli jakies wlasne zasady i umowy co jest zrozumiale bo oni tez nie wiedza kto do nich przyjedzie i chca sie zabezpieczyc. Czesto jest wymagany minimalny okres pobytu np. tydzien bo nie oplaca im sie wszystkiego szykowac jesli ktos chce wpasc na 2dni. Trzeba sie o to zapytac przed przyjazdem. To chyba na tyle.
   Pozdro

 31. Dzięki za odpowiedź, to co piszesz o swoich doświadczeniach jest bardzo ciekawe i zachęcające. Na razie zamierzam pojechać „na próbę” gdzieś niedaleko latem w czasie urlopu, właśnie szukam informacji o miejscach w Polsce z listy WWOOF: http://wwoofpoland.wall.fm/hostsG Najbardziej interesuje mnie północna Polska – Mazury i Pomorze, ale gdzie indziej też może być, co do rodzaju pracy nie mam specjalnych preferencji, może dlatego że się jeszcze na niczym nie znam 😉 Nie chciałabym tylko trafić w miejsce w rodzaju ośrodka jakiejś grupy wyznaniowej. Oczywiście nieuczciwość, łamanie zasad czy innego rodzaju problematyczność gospodarzy to też rzeczy, krórych chciałabym uniknąć, więc jeśli znasz jakieś farmy z tej listy i możesz mi pomóc w wyborze miejsca to będę bardzo wdzięczna :)(konkrety chyba lepiej na adres mailowy)
  Nie doczytałam się na stronce WWOOF (ach ten angielski…)czy decyzja o wolontariacie wiąże się z podpisaniem jakiejś umowy, deklaracji? Na razie mam konto w serwisie i mogę korespondować z farmerami, czy to znaczy, że już jestem członkiem WWOOF, wystarczy się umówić i można jechać?

  pozdrawiam serdecznie
  iks

 32. Hej!
  Właśnie trafiłam na Twój blog i czytam go z coraz większym zainteresowaniem. Przyszło mi do głowy, że wolontariat mógłby być sposobem na życie dla mnie, choć do tej pory nie mam takich doświadczeń. Mam 32 lata, mieszkam w dużym mieście, pracuję w wyuczonym na studiach zawodzie, ale coraz mniej mi to odpowiada, bo bardzo pociąga mnie alternatywny sposób życia – jestem wegetarianką, interesuje mnie rozwój duchowy, ekologia, przyroda, zoologia, fascynują mnie ekowioski, wspólnoty żyjące w zgodzie z naturą, chcialabym poznać ich życie, sposoby funkcjonowania, moim marzeniem jest mieszkać w takim miejscu. Nie mam ziemi ani wielkich funduszy… Wolontariat do tej pory kojarzył mi się z ofertami dla ludzi bardzo młodych, studentów – czy WWOOF nie stawia ograniczeń wiekowych? Czy do wyjazdów zagranicznych wystarcza podstawowa znajomość angielskiego? Mam pewne problemy zdrowotne, ale jestem w dobrej kondycji, mogę normalnie pracować, także fizycznie – czy nie jest to przeszkodą?

  pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Witam!
   Dzieki za zainteresowanie 🙂 Mam nadzieje ze pomoglem. Bardzo podobne powody i poglady kierowaly takze mna kiedy zaczynalem moje poszukiwania alternatywnego sposobu zycia, podrozujac jako wolontariusz po ekofarmach, ekowioskach i roznych wspolnotach w najpierw w Polsce, a potem w Europie. Niestety nie udalo mi sie znalezc miejsca w, ktorym moglbym osiasc na stale i zyc blizej Natury w harmonii z podobnie czujacymi ludzmi i srodowiskiem.
   Odwiedzilem jednak kilkadziesiat miejsc gdzie wrazliwi, swiadomi i glebiej myslacy ludzie z mniejszym lub wiekszym powodzeniem probuja to robic. Doswiadczenia i przezycia, jakie z tego wynioslem zaliczam do najcennieszych i najpiekniejszych w moim zyciu i za nic bym ich nie oddal.
   WWOOF czy podane przeze mnie HelpX i Global Ecovillage Network sa wlasnie propozycja dla ludzi zainteresowanych podobnymi sprawami jak Ty i raczej bez ograniczen wiekowych.
   Ja tez zaczynalem kolo trzydziestki, a spotykalem czesto wolontariuszy znacznie starszych 🙂
   Ewentualnie cos takiego ze strony o brytyjskich wspolnotach ale ostroznosc i zdrowy rozsadek zalecany jak przy wszystkich tego typu ofertach: http://www.diggersanddreamers.org.uk/index.php?one=mes&two=mes&sel=pnv
   http://www.diggersanddreamers.org.uk/index.php?one=mes&two=mes&sel=mis#616
   Napisz cos dokladniej czym i gdzie jestes zainteresowana to moze bede mogl cos konkretniej doradzic. Wolontariat moze byc sposobem na zycie i podroze po roznych krajach. Czasem mozna gdzies po drodze dorobic albo zatrzymac sie na dluzej ustalajac konkretne kieszonkowe. Sa tez projekty dlugoterminowe: rok, poltora, dwa lata nawet albo jeszcze dluzej. Mozna tez znalezc cos na stale. Dwie z moich wypraw trwaly po dziesiec, jedenascie miesiecy. W koncu znalazlem miejsce gdzies na Kanarach gdzie mieszkalem prawie dwa lata i gdyby nie zalozenie rodziny i potrzeba jej utrzymania pewnie dalej bym zyl na Wyspach Szczesliwych 🙂
   Jesli chodzi o inne Twoje pytania to ja zaczynalem z mizerna znajomoscia jezyka. Jesli mozesz pracowac i wiesz co mozesz robic to musisz konkretnie ustalic z gospodarzami jakie prace bedziesz wykonywac. Mysle, ze znajdziesz cos dla siebie.
   Jesli szukasz jakiejs alternatywy w zyciu to jest dobry sposob zeby zaczac.
   Pozdrawiam:)
   Powodzenia!

 33. Jestem szczególnie zainteresowany wolontariatem długoterminowym, zwłaszcza na temat permakultury lub eco-budownictwa. Jeśli ktoś wie coś… piszcie: marcin.zwyrzykowski@gmail.com
  Jestem gotów przyłączyć się także do jakiejś wyprawy po eco-wioskach, ale dopiero w czerwcu bo kończę EVS. Znam niemiecki i angielski, uczę się rosyjskiego. Jeśli potrzeba rąk do pracy w zamian za edukację, jedzenie i dach nad głową to…. maila ślij!

  Pozdrawiam, zwłaszcza autora tego bloga, polecając się jednocześnie jako bogate źródło informacji o wolontariacie! Jestem wolontariuszem już 3 rok!

  P.S.
  Zachęcam do zaglądania na mojego bloga…
  http://www.evs3.wordpress.com

 34. Witajcie!

  Żyjemy na łące okalani młodym lasem brzozowym i górami w dość licznej, bo 7-mio osobowej rodzinie ( nie licząc myszy, bo ich nikt nie zliczy) licząc psa i kota.Na naszym kilku hektarowym raju w oczekiwaniu na pozwolenie rozpoczęcia budowy okrągłego budynku mieszkalnego z kostki słomy,drzewa i gliny, ustawiliśmy duży barakowóz.W okół którego zbudowane zostaną ściany z kostki słomy otynkowanych gliną lub wapnem z piaskiem( w zależności od ilości zainteresowanych wolontariuszy).Gwarantujemy ciepłe spanko i pożywienie wegetariańskie częściowo z naszego młodego eko ogrodu ,w którym także jest wiele do zrobienia.Więcej info. pod nr tele. 66225864
  Pozdrawiamy Admina i wszystkich ludzi dobrej woli

  • Pozdrawiam rowniez 🙂 Prosilbym jednak nieco wiecej informacji o sobie jesli mozna: kim jestescie, Wasze idee, cele, zamierzenia, warunki jakie oferujecie i czego oczekujecie w zamian, lokalizacja, dojazd itp. Dzieki w imieniu potencjalnie zainteresowanych wolontariuszy.
   Miro

 35. W ramach projektu, realizowanego przez Fundację Partners Polska „Wzmacnianie
  kompetencji fundraisingowych wśród organizacji pozarządowych w Europie
  Środkowej” ,w dniach 4-6 października odbędzie się wizyta studyjna
  ekspertów i ekspertek od fundraisingu i pomocy rozwojowej z Węgier, Czech i
  Słowacji w Warszawie.

  Poszukujemy wolontariusza/wolontariuszki, który zaangażuje się w
  przebieg wizyty. Do głównych zadań wolontariusza/wolontariuszki będzie
  należeć:
  -pomoc przy organizacji wizyty
  -asystowanie grupie ekspertów
  -pomoc w dotarciu na miejsce spotkań
  Wymagania:
  -dyspozycyjność w dniach 4-6.10.2010r.
  -biegła znajomość języka angielskiego

  Oferujemy:
  -zapoznanie się ze sferą organizacji pozarządowych -pracę w młodym i
  kreatywnym zespole -miłą atmosferę -zaświadczenie o wolontariacie

  Głównym celem projektu jest rozwinięcie współpracy oraz wymiana doświadczeń
  na temat pozyskiwania środków na realizację działań pomocowych między
  organizacjami pozarządowymi i fundraiserami z całej Europy Środkowej.
  Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie
  http://www.ngdofundraising.net/

  Zgłoszenia wraz z CV proszę przesyłać do 23.09.2010r, na adres:
  anna.chechlowska@partnerspolska.pl

 36. Witam serdecznie!

  Jeśli jesteś zainteresowany pomocą potrzebującym.

  Jeśli masz wolny czas, który chcesz dobrze spożytkować.

  Jeśli chcesz nabyć doświadczenia w pracy z ludźmi.

  Jeśli nie boisz się nowych doświadczeń i chcesz se rozwijać zapraszamy do nas!

  Fundacja działa od 5 lat na terenie wielu miast Polski.

  Poszukujemy wolontariuszy na oddziały chemioterapii i radioterapii w DCO we Wrocławiu. Szukamy osób chętnych do pomocy, odpowiedzialnych i godnych zaufania.

  W przypadku pytań – PISZ:

  monika.maszkowska@dobrzezejestes.pl

  Jeśli będziesz poważnie zainteresowany, prześlemy Ci do wypełnienia ankietę i umówimy się na spotkanie.

  ZAPRASZAMY!

 37. Hej, czy ma to coś wspólnego z Greenpeace, a może wolontariat oferowany przez WWoF to coś zupełnie innego? Dlaczego tak nie wiele słychać o tej inicjatywie? Ile kosztuje taki wyjazd, odejmując wszystkie opłaty za przejazd- tzn ile płaci się organizacji, ew. dodatkowe koszty?

  • Emil, po prawej sa linki do WWOOF Polska i do Greenpeace, poczytaj i bedziesz wiedzial o co chodzi i jaka jest roznica.
   WWOOF pomaga wolontariuszom skontaktowac sie z gospodarstwami ekologicznymi na ktorych chca pracowac. Po oplaceniu rocznej skladki czlonkowskiej – ok. 25 euro dostajesz wykaz adresow gospodarstw, kontaktujesz sie z nimi i przyjezdzasz jesli sie dogadacie. WWOOF oprocz skladki i czlonkostwa nic wiecej od ciebie nie chce. Twoje koszty to tylko przejazd. Wszystkie szczegoly odnosnie pobytu i pracy ustalasz z wlascicielem gospodarstwa – czasem sa to tez ekowioski czy inne wspolnoty.
   Niewiele o nich slychac bo to nie organizacja komercyjna, ktora ma kase na reklame.Ich skladka pokrywa tylko ich koszty wiec nie bardzo maja za co sie promowac.
   A tu masz ich stronke na Facebooku gdzie mozesz pytac i czytac opinie innych:
   http://www.facebook.com/WWOOF
   pozdro!

 38. Drogi Miro

  Chcę powiedziec ze ta strona z nieba mi spadla, pare miesiecy temu, ale teraz dopiero patrze i widze ze komentarzy potzebujesz. Dobrze sie sklada bo chcialem do ciebie napisac. Po pierwsze mała uwaga: albo ja jestem ułomny albo nie widze do ciebie adresu meilowego, podaj mi plz. Druga sprawa, czy Ty jestes/mieszkasz w łodzi? Jeśli tak to zapraszam Cie na herbate, po co? bo potrzebuję większej pomocy, jakbys mi tak palcem wskazal jak wyjechac na ecowioske lub cos takiego bo patrze w tym necie i patrze i wolno i ciezko mi to idzie. Mam 22 lata i jestem takim sobie ludkiem ktory w tym roku chce wyjechac na takie przygody jakie tu opisujesz. Prosze, odpisz tutaj albo na mojego meila, żebysmy mogli szczegółowo porozmawiac. Dzięki bardzo. A strona.. jak dla mnie świetna, tylko sie zastanawiam jakim cudem twoj plecak wazyl 5kg? co ty ciuchow nie miales na zmiane? 😉 pozdrawiam. Dominik kowalkiewicz. kowalkiewicz@gmail.com

  • Witaj Dominiku!
   Wielkie dzieki za Twoj wpis i pozytywne slowa. Sorry, ze odpowiadam dopiero teraz ale nie zagladalem tu troche bo i tak sie nikt nie odzywal wiec sie nie spodziewalem.
   Teraz Twoje pytania: Nie podaje mojego maila bo po to pisze tego bloga, zeby na nim odpowiadac na pytania, choc jesli sprawa bedzie tego wymagac moge odpowiedziec tez prywatnie.
   Dzieki za zaproszenie ale mieszkam obecnie za granica.
   Moj plecak nie wazyl 5kg – tyle wazyl sam sprzet turystyczny, ktory wymienilem. Plecak z ciuchami, piciem i zarciem wazyl 15 – 20 kg.
   Troche namiarow i linkow podalem ale jak mi napiszesz co cie konkretnie interesuje, jakie ekowioski, jakie kraje, co chcesz tam robic, co chcialbys tam znalezc itp wtedy bede mial wiecej informacji, zeby wiedziec czego szukasz i ci jakos pomoc.
   Pozdrawiam!

   Miro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s